Közösségi szolgálat
Belépés



A 2008/2009-es tanévben iskolánk tanulói által elért eredmények

 

Nyelvvizsgák (2008-2009)

A tavalyi év eredményeit vizsgálva elmondhatjuk, hogy a korábban már megjelentetett nevekkel együtt összesen 60 darab nyelvvizsga született. A gimnáziumi képzés 14. életévét betöltött (vagyis nyelvvizsgára küldhető) diákjainak száma 258 fő volt. A nyelvvizsgát szerzett diákok aránya tehát 23%.

Ugyanez az arány a végzős gimnazisták esetén 49%.

Fejér Megyei Diáknapok  (Székesfehérvár, 2009. április 3-5.)

A Fejér Megyei Diáknapok 2009. évi rendezvénysorozatán nyújtott kimagasló teljesítményéért Fejér Megye Nagydíját kapta a gimnázium.


Vers- és prózamondás kategória:

Takács Emma (12.c) arany minősítés

Várady-Szabó Bence (10.c) bronz minősítés

Kutasi Mónika (12.c) bronz minősítés

Szólóhangszer-kamarazenekar kategória:

Szummer Ádám ezüst minősítés

Varnyu Lilla arany minősítés

Diákszínpad kategória:

Petőfi-Violin színpad bronz minősítés

Tagjai: Almásy Anna Liza, Alpek Kata Flóra, Arany Ariella, Göbölös Sándor, Hajba Norina, Handa Edina, Hargitai Gergely,

Kéri Zoltán, Kristóf Rebeka, Láposi István, Léki Norbert, Leszkovszki Máté, Major Éva, Makkos Anna Ráhel, Mező Bálint,

Schrobár Ágnes, Szabó Laura, Szabó Martin, Takács Anna, Vinklmann Gréta, Zsobrák László

Modern tánc kategória

Nagy Zita, Fűrész Anna (10.c), Héricz Nikolett (11.c) és Farkas Margaréta (11.a) arany minősítést kaptak.

Vers- és novellaíró kategória:

Németh Éva (11.c) sikeresen szerepelt, Fehér éj című verse megjelent a DIÁKNAPI ALBUM 2009 című kiadványban. (Honlapunkon a Diákjaink címszó alatt olvasható vers.)

Az iskola diákjai a tavalyi év során is számos versenyen megmérették magukat megyei, illetve országos szinten.

Sport

• Megyei középiskolás asztalitenisz bajnokság (V-VI. korcsoport)

Egyéni      I. hely Tósoki Fanni

II. hely Tóth Katalin

Páros        I. hely Tósoki Fanni – Tóth Katalinés bejutott az országos döntőbe.

III. hely Kasza Tamás – (párja nem iskolánk tanulója)


Összetett I. helyezés. A gimnázium elhozta a vándorkupát.

• Nagypályás labdarúgás diákolimpia körzeti verseny  – II. hely

Csapattagok:

Lakatos Áron, Abdalla Aimen, Kőrösi Szabolcs, Makkos Ambrus, Szabó Martin, Szegleti Ákos, Tinódy Gergő, Parnicsán Patrik, Tótok Alex

• Kézilabda, amatőr diákolimpia – megyei bajnok lett a gimnázium csapata

– Országos döntő: XV. hely

Csapattagok:

Csatári Regina, Csepregi Anna, Fűrész Tímea, Jákli Anita, Németh Angéla(11.b), Arany Ariella, Katona Szandra (11.c), Goldberger Kitti (10.b), Bárányos Eszter (9.d), Soós Krisztina (12.b), Csikós Boglárka, Kovács Orsolya (9.c), Hajba Norina (8.c)

• III-IV. korcsoport körzeti kézilabda diákolimpia

III. korcsoport fiú – II. hely

Csapattagok: Szénási Gergely, Baki Dániel, Barsi Balázs, Bús László, Firgi Barnabás, Horváth Márk, Molnár Péter, Németh Kristóf, Révész Csaba, Várady-Szabó Márton, Sümegi Zoltán, Végh Bence

IV. korcsoport fiú – IV. hely

Csapattagok: Lakatos Áron, Abdalla Aimen, Kőrösi Szabolcs, Makkos Ambrus, Szegleti Ákos, Tinódy Gergő (8.c), Bugyik Benjámin, Grigoliát Tamás, Müller Csaba, Palásti Ármin, Tótok Alex (7.c)


IV. korcsoport lány – IV. hely

Csapattagok: Almásy Anna Liza, Hajba Norina, Simon Vivien, Szűr Noémi Kitti, Zádori Fruzsna (8.c), Kovács Anna Zsófia, Schmidt Beáta, Répási Anna, Nagy Tünde, Kiss Evelin (7.c)


Rajz
- „Drogellenes hős” országos rajzverseny

Katona Fanni (8.c) 5. helyezés

- „Én és a kémia” országos rajzverseny

Horváth Réka (9.c) munkája bekerült a legjobb 12 alkotás közé


További versenyek

- Területi Kazinczy Ferenc Szépkiejtési Verseny

Karnis Evelin (6.c) – 1. helyezett (5-6. évf.)

- Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny területi forduló

Bunford Enikő (5.c) 3. helyezés               Varga Balázs (6.c) 4. helyezés

Márton Anett (7.c) 4. helyezés                 Enczi Alexandra (8.c) 3. helyezés

- Bolyai Farkas megyei matematika verseny - 3. helyezést ért el a 8.c csapata
Bittner Cintia, Simon Vivien, Enczi Alexandra, Tóbel Kitti

-  Bendegúz nyelv-ész anyanyelvi megyei verseny

Molnár Péter, Kiszl Fanni, Kovács Adrienn, Szénási Gergely (5.c)

Bereck Dávid, Karnis Evelin, Rohonczi Flóra, Térmeg Mariann, Magyar Kamilla (6.c)             

Bitter Cintia, Hajba Norina, Szajkó Anikó, Tóth Enikő, Vinklamann Gréta (8.c)

Magyar Kamilla (6.c) – 12. helyezés
Vinklmann Gréta (8.c) - 6. helyezés

Szajkó Anikó (8.c) 1. helyezést ért el,így bejutott az országos döntőbe


- Ábel Jenő verseny országos döntő (latin nyelv) 2009. április 18.

Szajkó Anikó (8.c)  kiemelt dicséretet szerzett   ,         Vinklmann Gréta (8.c)

- Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny

Léki Boglárka (9.c) a megyei döntőbe,              Már Nóra (9.c) az országos döntőbe jutott.

- Gloria Victis-vetélkedő (a Rákóczi Szövetség által rendezett történelmi vetélkedő): az országos döntőbe jutott a 10.c osztály csapata Holc Mónika, Tótok Anett, Tiringer Melinda

- Bendegúz Akadémia (egész éven át tartó országos levelezős verseny 5-8. évf.) matematika, angol, történelem, természetismeret, szövegértés - kompetenciafejlesztő feladatok

Baki Dániel, Barsi Balázs Gábor, Bús László Márton, Kiszl Fanni, Szénási Gergely (5.c)

- Jonatán Könyvmolyképző (egész éven át tartó levelezős verseny)
Bunford Enikő, Kiszl Fanni, Makkos Anna Ráhel, Szénási Gergely, Sinka Gréta (5.c)
Fekete Kitti, Kovács Evelin, Kulcsár Szabolcs, Magyar Kamilla, Varga Balázs (6.c)
Kovács Anna Zsófia (7.c)

A HIP-HOP Európabajnokságon Nagy Zita, Fűrész Anna (10.c), Héricz Nikolett (11.c) 3. helyezést értek el. Farkas Margaréta (11.a) több kategóriában indult (2. és 3. helyen végzett).

 


A Kiskunfélegyházán megrendezett a Petőfi nevét viselő középiskolák országos találkozóján 3. lett az iskola csapata:

Kutasi Mónika, Makkos Bence (11.c), Tiringer Melinda (10.c)

 

 

 

 

 
Diákbábel
Már csak...

 

Ökoiskola
Banner
Határtalanul
Banner
Versünnep
Banner
Bánffy Szalon
Banner
NTP
Banner