Közösségi szolgálat
BelépésA 2009/2010-es tanévben iskolánk tanulói által elért eredmények

 

Nyelvvizsgák (2009-2010)
Az idei tanévben a 76 végzős diák összesen 58 darab nyelvvizsga bizonyítványt szerzett.  Ebből 24 alapfokú, 33 középfokú és egy felsőfokú vizsga volt. A végzősök 54 %-a tett sikeres nyelvvizsgát a gimnáziumi tanulmányai végéig.

Németh Éva (12.c) a francia nyelvi OKTV döntőjében a hetedik legjobbnak bizonyult. Gratulálunk Évának a remek eredményhez, és köszönjük felkészítő tanára, Némethné dr. Müller Viktória munkáját!

2010. április 15-én a Dunaújvárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság által megrendezett körzeti versenyen iskolánk két csapattal vett részt, akik az erős mezőny ellenére jól szerepeltek. A csapatokat Cseh Miranada (9.d), Márkus Klára (9.b), Bereck Máté (9.b), Rehák Tamás (9.b), illetve Szabó Bettina (9.d), Télessy Petra (9.d), Boros Gergő (9.d), és Szűcs József (9.d) alkották.

Az idei tanévben – a korábbi évekhez hasonlóan- is megrendezésre került az országos Latinverseny az ELTE szervezésében. Április 10-én idén két diák képviselte iskolánkat ezen a rangos megmérettetésen. A minores/ kicsik kategóriájában Márton Anett Roxána ( 8.c), míg a Maiores/nagyok közötti versenyen Vinklmann Gréta ( 9.c ) vettek részt. Tanulóink kb.100 hasonló korú nebuló társaságában írták meg fordításaikat.  Márton Anett Roxána munkájáért dicséretben részesült.

A Dunaújvárosban április 9-11-e között megrendezett Fejér Megyei Diáknapok 2010 rendezvényen iskolánk tanulói közül Zsigmond Dóra (11.c) néptánc kategóriában arany minősítést, Varnyu Lilla (9.b) szóló hangszer kategóriában ezüst minősítést, Várady-Szabó Bence (11.c) és Takács Anna (9.c) versmondó kategóriában bronz minősítést szereztek. Gratulálunk nekik!

A tizedik dégi zongoraversenyt április 3-án rendezték meg, ahol a jubileumi megméretésen a megye művészeti iskoláinak legjobb ifjú zongoristái között Stefán Nimród (11.c) kiemelt arany minősítés kapott.

A Fejér megyei matematikai verseny II. fordulójába jutott Takács Anna 9. c osztályos tanuló.

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulójába jutottak:
Grácer Asztrik 5.c, Bunford Enikő 6.c, Siák Magdolna 7.c, Márton Anett Rozália 8.c osztályos tanulók.

A Bendegúz Nyelvész verseny megyei fordulójába jutottak Sümegi Zoltán 7.c és Parnicsán Eszter 5.c osztályos tanulók

A Bod Péter könyvtárhasználati verseny országos írásbeli fordulójában a 10.c osztályos Léki Boglárka a 16. és Már Nóra a 20. helyezést érte el. Gratulálunk nekik!

A székesfehérvári Tarsoly Ifjúságért Egyesület és a pozsonyi székhelyű Szövetség a Közös Célokért Társulás által szervezett "A MI EURÓPÁNKKÖZÉPISKOLÁS EU VETÉLKEDŐ" iskolánkat három fős csapat képviselte. A vetélkedő a csapattagok leleményességét, talpraesettségét és internetes tájékozódási készségét mérette össze a hazai és szlovákiai csapatoknál. Kéri Donát, Nagy András, Szávics Dániel a 11.c osztály tanulói túljutva a 2+1 fordulós internetes fordulókon az interregionális döntőben Fejér megye legjobbjaiként az 5. helyen végeztek a szoros versenyben néhány ponttal lecsúszva a dobogóról.

Lovász Balázs (12.b) a felnőtt bajnokság első helyezését szerezte meg a PÁLYAÍJÁSZOK ORSZÁGOS TEREMBAJNOKSÁGA 2010-en, ami egy 18 m-es FITA teremverseny volt, 2x10x3 lövéssel és kieséses fordulókkal. Gratulálunk neki!

Illés Éva 8.c osztályos tanuló a Fejér Megyeri Balesetmegelőzési Bizottság által szervezett Általános Iskolások Közlekedési Ismeretek Tanulmányi verseny megyei döntőjén harmadik helyezést ért el.

Kiszl Fanni gimnáziumunk 6.c osztályos tanulója a Szép magyar beszéd területi versenyen első helyet szerzett.

42 tanuló vállalkozott Kölcsey Ferenc Himnusz c. művének elmondására január 21-én délután, ahol diákjaink az alábbi minősítéseket szerezték:
5–6. osztály

Arany minősítés:
Farkas Dániel 5. c
Kiszl Fanni 6. c
Makkos Anna Ráhel 6. c
Molnár Liza 6. c

Ezüst minősítés:
Barsi Balázs Gábor 6. c
Bunford Enikő 6. c
Dörögdy Anna 6. c
Érsek Daniella 6. c
Firgi Barnabás 6. c
Révész Csaba 6. c
Várady–Szabó Márton 6. c

Bronz minősítés:
Bartók Kinga 6. c
Deák Dániel 5. c
Horváth Márk 6. c
Nagy Balázs 5. c
Németh Kristóf 6. c
Rádi Tamás 5. c

7–8. osztály

Arany minősítés:
Schmidt Beáta 8. c

Ezüst minősítés:
Bereczk Dávid 7. c
Kovács Evelin 7. c
Márton Anett 8. c
Nagy Tünde 7. c
Németh Petra 7. c
Siák Magdolna 7. c

Bronz minősítés:
Kiss Dorina 8. c
Szadai Norbert 7. c

9–12. osztály

Arany minősítés:
Arany Ariella 12. c
Horváth Réka 10. c
Kutasi Mónika 12. c
Varnyu Lilla 9. b

Ezüst minősítés:
Dézsi Henrietta 10. a
Hajba Norina 9. c
Makkos Bence 12. c
Rozgonyi Vivien 9. b
Stefán Nimród 11. c
Szabó Nóra 10. c
Takács Anna 9. c
Várady–Szabó Bence 11. c

Bronz minősítés:
Fekete Alexandra 10. a
Kadlecsik Tamás 10. c
Meilinger Petra 9. c
Mező Éva 10. b

Gratulálunk nekik!


A dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium idén is megrendezte a Bolyai városi és régiós matematika csapatversenyt 8. és 9. osztályosok számára.
Gimnáziumunk csapata a második legmagasabb pontszámmal jutott tovább a döntőbe.
A döntőben is remekelő csapat a pontozók szerint a házigazdákat nem tudta legyőzni, így 85 pont ellen csak 83 pontot kaptak versenyzőink, ami a második helyet jelentette.
Gratulálunk a Black Stones csapatnak, amit Takács Anna, Farkas Anna Mária, Gebhardt Éva, Szőnyegi Dóra alkot.


Az őszi időszak nyelvvizsga eredményei:
-francia nyelv: Makkos Bence(12.c) középfok C
-angol nyelv: Kéri Zoltán (12.c) középfok C, Várady-Szabó Bence (11.c) középfok CHuszár Rózsa(11.c) középfok C, Nagy András (11.c ) középfok A, Láposi István (12.b) középfok C, Szakács Rita (12.b ) középfok C, Balogh Alexandra (12.b ) középfok C, Csepregi Anna (12.b) középfok A, Magyar Zsanett (12.b) középfok A, Farkas Andrea (12.b) középfok A
Felkészítő tanárok: Némethné Dr. Müller Viktória, Bögyösné Lustyik Csilla , Horváth Veronika és Dombi Zoltánné

A Múltunk Öröksége Alapítvány, a Régiók Interkulturális és Orosz Nyelvi Egyesülete, a budapesti Orosz Kulturális Központ, a    budapesti „Orosz Kurir” és a Xántus János Idegenforgalmi Gyakorló Középiskola kétfordulós orosz nyelvi versenyén a  2. fordulóba jutott Arany Ariella, Kutasi Mónika, Makkos Bence, Németh Éva, Pelyhe Fatime (12.c).  Makkos Bence 2., Németh Éva pedig 3. helyezést ért el.

2009. szeptember 23-28. között Lengyelországban megrendezett Hip-Hop Világbajnokságon Farkas Margaréta 12.a, Fűrész Anna és  Nagy Zita 11.c, valamint Héricz Nikolett 12.c osztályos tanulóink formációban 3. helyezést, csoportban pedig 2, helyezést értek el.

A székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola rangos J vagy ly megyei helyesírási versenyén Kiszl Fanni 6.c osztályos tanuló 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Barabás Irén.


Nagy Tímea (12.b) a 2009. évi székesfehérvári Széchenyi-napok keretében rendezett vers- és novellaíró pályázaton 3. helyezést ért el az alábbi verssel:

 

Holdbéli álom

Csődör vágtat
gyorsan vágtat
gyorsasága álmot láttat

Pata dobog
széllel dobog
dobbanását szívnek hordod

Sörény lángol
vágyva lángol
lángolása vérrel vádol

Éjjel játszol
álmot játszol
játékodban vadnak látszol

Kezed piros
vértől piros
véredényben kendőt ki mos?

Rongyot ki mos?
éjig mossa
éjszakája lassú, lomha

Ménes vágtat
vérben vágtat
vérfolyamként törnek gátat

Kanca nyerít
csődör nyerít
nyihogásuk vihart hevít

Felleg zörren
nagyot dörren
dörgésétől csikó hörren

Ménes rohan
őrült roham
sörényükön holdfényfolyam

Holdfény ásít
álmot ásít
ásítása táltost ámít

Csődör vágtat
gyorsan vágtat
vágtatása álmot láttat

 

 
Vakok és gyengénlátók számára
Banner
NÖRI
A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye
Banner
Határtalanul
Banner
KRÉTA e-napló
Banner
NTP
Banner