Közösségi szolgálat
Belépés






2011. április

Fejér megyei diáknapok

Versmondás kategóriában

Arany minősítést szerzett: Szabó Nóra 11.c

Takács Anna 10.c

Ezüst minősítést szerzett: Várady-Szabó Bence 12.c

Kovács Anna Zsófia 9.c

Varnyu Lilla 10.b

 

Megyei matematika verseny
A döntőbe jutott Kéri Donát és Joó-Kovács Roland 12.c.

Bod Péter könyvtárhasználati verseny
Az országos fordulóban 15. helyezést ért el Karnis Evelin és 25. lett Térmeg Mariann.

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny
A megyei döntőben Bunford Enikő 7.c osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

Bengegúz Levelezős Tanulmányi Verseny
Fejér megyei országos döntőjébe jutottak:

angol nyelvből Huszár Bálint 5.c
természetismeretből Ratkai-Szabó Laura 7.c

2011. április 1-én került sor a Megyei Francia nyelvi Verseny döntőjére a Teleki Blanka Gimnáziumban.
A döntőben elért eredményeink:

11-12. évf.

1. helyezett Horváth Réka 11.c (58 pont)

2. helyezett Már Nóra 11.c (56 pont)

4. helyezett Tiringer Melinda 12.c (50 pont)

9. helyezett Kovács Orsolya 11.c (41 pont)

9-10. évf.

2. helyezett Vinklmann Gréta (48 pont)

3. helyezett Szajkó Anikó (47 pont)

A maximális pontszám 60 pont volt.



2011. március

Petőfi-napok eredményei:

Szavalóversenyek eredményei:


5-6. osztályok:

Bronz minősítés: Szabó Fanni, Tóth Réka, Rigó Orsolya,
Hári Levente, Kovács Martin,
Luczek Viktória, Molnár Viktória

Ezüst minősítés: Bóka Ferenc, Kolonits Krisztina, Horváth
Amelita, Hollósi Kata, Molnár Fanni,
Verebélyi Masa, Rádi Tamás,

Huszár Boróka, Balogh csenge

Arany minősítés:  Sükösd Gergő, Král Friderika, Deák Dániel

Kiemelt arany: Horváth István – Petőfi Sándor: Szeget szeggel című
versével


7-8. osztályok:

Bronz minősítés:

Kovács Gréta, Révész Csaba

Ezüst minősítés:

Kovács Evelin, Dörögdy Anna, Horváth Márk

Arany minősítés:

Makkos Anna

Kiemelt arany: Siák Magdolna – Petőfi Sándor: A Tisza című versével


9-12. osztályok:

Bronz minősítés:

Bieber Zoltán, Kovács Adrián, Szőnyegi Dóra, Szabó Bettina, Fett
Tibor

Ezüst minősítés:

Márton Anett, Varnyu Lilla, Tőke Ferenc

Arany minősítés:

Makkos Ambrus, Várady-Szabó Bence

Kiemelt arany: Horváth Réka - Varró Dániel: Petőfi Sándor című versével

A műveltségi vetélkedők eredményei

5-6. osztályok - Természetismeret vetélkedő – 13 csapat

Harmadik helyezett:

Parnicsán Eszter, Kolonics Krisztina, Farkas Dániel, Takács Ádám

Második helyezett:

Král Friderika, Demeter Dávid, Balogh Ádám

Első helyezett:

Győri Márk, Deák Dániel Pál, Bartók Dániel

7-8. osztályok: - Petőfi: A helység kalapácsa

Harmadik helyezett:

Sinka Gréta, Pál Petra, Várady – Szabó Márton, Révész Csaba, Bús László

Második helyezett:

Siák Magdolna, Boros Eszter Dóra, Szabó Eszter Réka, Pál Henrietta

Első helyezett:

Kovács Adrienn, Kiszl Fanni, Dörögdy Anna, Baranyi Bettina, Halasi Nóra

9-12. osztályok: - A Rákóczi – szabadságharc – 14 csapat

A vetélkedőn 14 csapat vett részt. Minden osztály képviseltette magát, sőt három osztályból két-két csapat is volt. A 11.a csapata 3 fővel is hősiesen küzdött.

Harmadik helyezett: két csapat azonos pontszámmal

1. 12.b – Baki Szabina, Goldberger Kitti, Pluhár Márta, Suplicz Dóra

2. 10.b – Márkus Klára, Sebestyén Viktória, Varga Bianka, Varnyú Lilla

Második helyezés:

12.c – Herczeg Gábor, Kéri Donát, Lévai Tamara, Szávics Dániel

Első helyezett:

11.c – Holc Viktória, Horváth Réka, Kovács Orsolya, Szüle Beáta

 

Wekerle Sándor Megyei Történelmi Tanulmányi Verseny 2. fordulójába jutott:

Suplicz Dóra 12.b és
Szajkó Anikó 10.c osztályos tanuló.

Kézilabda VI. korcsoport lány amatőr középiskolás bajnoság megyei első helyezését érték el:

Zádori Fruzsina, Almássy Anna Liza, Csikós Boglárka, Stadler Virág, Horváth Réka, Hajba Norina, Bárányos Eszter, Goldberger Kitt, Kovács Orsolya, Léki Boglárka, Simon Vivien, Tóth Katalin.

Illyés Gyula mesemondó versenyen elért helyezések:

I. Horváth István 5.c
II. Huszár Boróka 5.c
II. Makkos Anna Ráhel 7.c
III. Dörögdy Anna 7.c

Az országos Ábel Jenő Latin Tanulmányi Verseny döntőjébe jutottak:

Németh Petra 8.c
Rohonczi Flóra 8.c
Siák Magdolna 8.c

Bengegúz Levelezős Tanulmányi Verseny
Fejér megyei országos döntőjébe jutottak:

német nyelvből Fekete Kitti 8.c

Megyei Francia nyelvi Verseny döntőjébe jutottak:

11-12. évf.:
Horváth Réka 11.c
Már Nóra 11.c
Tiringer Melinda 12.c
Kovács Orsolya 11.c

9-10. évf.:
Vinklmann Gréta 10.c
Szajkó Anikó 10.c
Farkas Balázs 10.b



2011.február

Himnusz mondó verseny:

53 tanuló vállalkozott Kölcsey Ferenc Himnusz c. művének elmondására február 2-án és 3-án délután.

 

5–6. osztály

Arany minősítés:
Horváth István 5. c
Kolonics Krisztina 6. c
Sükösd Gergő 5. c

Ezüst minősítés:
Balogh Csenge 5. c
Bóka Ferenc 5. c
Farkas Dániel 6. c
Hári Levente 5. c
Hollósi Kata 5. c
Horváth Amelita 5. c
Huszár Boróka 5. c
Lovász Bence 5. c
Rádi Tamás 6. c
Tóth Nikolett 5. c
Wessely Adrián 5. c

Bronz minősítés:
Deák Dániel 6. c
Gömöri Gábor 6. c
Luczek Viktória 5. c
Nagy Balázs 6. c
Rigó Orsolya 5. c
Ruskovics Alexandra 6. c
Tóth Réka 5. c
Verebélyi Masa 5. c

7–8. osztály

Arany minősítés:
Bunford Enikő 7. c
Kovács Evelin 8. c
Makkos Anna Ráhel 7. c
Molnár Liza 7. c
Siák Magdolna 8. c

Ezüst minősítés:
Barsi Balázs 7. c
Bereczk Dávid 8. c
Dörögdy Anna 7. c
Horváth Márk 7. c
Nagy Tünde 8. c
Révész Csaba 7. c

Bronz minősítés:
Halasi Nóra 7. c
Kovács Gréta Kinga 8. c
Szabó Eszter Réka 8. c

9–12. osztály

Arany minősítés:
Horváth Réka 11. c
Kovács Anna Zsófia 9. c
Varnyu Lilla 10. b

Ezüst minősítés:
Fett Tibor 9. d
Gáspár Brigitta 10. d
Kolonics Gábor 9. d
Molnár Vanessza 9. c
Répási Anna 9. c
Tőke Ferenc 9. d

Bronz minősítés:
Biber Zoltán 10. d
Dézsi Henrietta 11. a
Hajba Norina 10. c
Kadlecsik Tamás 11. c
Kiss Dorina 9. c
Márkus Mónika 9. d
Meilinger Petra 10. c
Szőnyegi Dóra 10. d
Takács Anna 10. c
Télessy Petra 10. d

 

A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Versenyen a megyei eredményük alapján az országos írásbeli fordulóba jutottak: Karnis Evelin és Térmeg Mariann 8.c osztályos tanulók.

Simon Barbara az Árpád Gimnáziumban rendezett regionális olasz nyelvi verseny döntőjén vett részt, ahol szóbeli teljesítményéért különdíjban részesült.
2011. február 24-én délelőtt indultunk Tatabányára, a regionális olasz nyelvi verseny döntőjének helyszínére Bunfordné Szőnyegi Csilla tanárnővel. Egy-két órányi, többé-kevésbé nehézségektől mentes utazás után meg is érkeztünk az Árpád Gimnáziumba. A környezet és az ottani tanárok, diákok nagyon barátságosak voltak, enni-és innivalóval, valamint olasz nyelvű filmek vetítésével próbálták csökkenteni az egyre fokozódó izgalmat. A hallás utáni szövegértés és a szóbeli beszélgetés után rövidesen jött az eredményhirdetés, a tizenhét versenyző között három helyezettnek járó és három különdíjat osztottak ki, meglepetésemre én lettem az egyik különdíjas. Nagyon örültünk az eredménynek és reméljük, hogy a következő alkalommal is eljut legalább egy diák az iskolánkból e verseny döntőjére.
Simon Barbara 11.c

Szajkó Anikó a 10. évfolyam emelt kategóriájában, míg Suplicz Dóra a 12. évfolyam emelt kategóriájában jutott tovább a Wekerle Sándor Megyei Történelmi Tanulmányi Verseny 2. fordulójába.

A Szép Magyar Beszéd Versenyen Karnis Evelin a második helyezést érte el.




2011. január

A Bod Péter könyvtárhasználati verseny megyei fordulóján 7-8. osztályosok
kategóriájában négy tanuló képviselte iskolánkat.

1. helyezett lett: Karnis Evelin 8.c
2. helyezett lett: Térmeg Mariann 8.c
3. helyezett lett: Szabó Eszter Réka 8.c

Az országos verseny írásbeli fordulójába jutott: Karnis Evelin és Térmeg Mariann.

A Munkácsy Mihály Általános Iskolában megrendezett megyei helyesírási versenyen az iskolánkat képviselő Siák Magdolna (9.c) és Kiszl Fanni (7.c) saját kategóriájukban dobogós, második illetve harmadik helyezést érték el.

Olvassunk egymásnak
2011. január 22-én a városi könyvtárban a 12. alkalommal rendezett
felolvasáson a következő tanulók képviselték iskolánkat:
Karnis Evelin, Kovács Evelin, Térmeg Mariann a 8. c osztályból Bartók Kinga és Ratkai-Szabó Laura a 7. c osztályból Hollósi Kata, Horváth István, Molnár Fanni Molnár Viktória, Sükösd Gergő, Tóth Réka és Verebélyi Masa az 5. c osztályból.
Ebben az évben Csukás István műveiből olvastak részleteket a tanulók, ezzel köszöntve a 75 éve született írót, költőt.

A Jonatán levelezős versenyben részt vesznek:

Balogh Csenge, Barabás József, Horváth István, Huszár Boróka, Sükösd Gergő, Tóth Réka 5. c osztály
Parnicsán Eszter 6. c osztály
Bunford Enikő 7. c osztály
Karnis Evelin, Kovács Evelin, Siák Magdolna, Szabó Eszter Réka, Térmeg Mariann 8. c osztály

2010. december

Dunaújvárosi döntőben iskolánkat Takács Anna, Márkus Mónika, Tőke Ferenc, Fett Tibor és Kósa Petra képviselte.

2010. november
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központja által hirdetett megyei közismereti informatika versenyen Nagy András harmadik helyezést ért el.

2010. október

A Honvéd Bajtársi Egyesület Sárbogárd folytatva a Városszépítő és Hagyományőrző Egyesület által a "Tizenhárom aradi vértanú emlékére" meghirdetett stafétafutáson iskolánk csapata a 3. helyezést érte el 13 fős csapatával.

A katasztrófavédelmi rajzpályázat díjátadó ünnepségén Demeter Dávid 6.c osztályos tanulónk II. helyezettként vehette át díját.

 
Diákbábel
Menza
Már csak...

 

Ökoiskola
Banner
Határtalanul
Banner
Versünnep
Banner
Bánffy Szalon
Banner
NTP
Banner